HİZMETLERİMİZ / ATIKSU ARITMA TESİSLERİ / Evsel Atıksu Arıtma Tesisleri

KumPak_SBR® ve KumPak_CON® modellerimiz yerleşim yerlerinden kaynaklanan evsel atıksuların doğaya zararsız hale getirilerek deşarj edilmesini sağlar.

Yerleşim yerinin popülasyonuna bağlı olarak modelimiz belirlenir. Nüfusu 25 kişiden 1500 kişiye kadar olan yerleşim yerleri için KumPak_SBR® paket tip arıtma ünitelerimiz hem ucuz hem de esnek çözümler sunmak için uygundur. 1500 kişinin üzerindeki yerleşim yerleri için müşterilerimize KumPak_CON® tasarımlarımızı önermekteyiz.

Her iki modelde de, uygulama yapılacak olan evsel atıksuyun yerel karakteri, bölgenin iklim koşulları, atıksu debisindeki değişkenlik vs. göz önünde bulundurularak farklı tasarımlar yapılabilmektedir.

Her iki sistem de, minimum enerji tüketimi, olabildiğince az operatör müdahalesine gereksinim duyması ve işletme maliyetlerini minimize etmesi bakımından öne çıkan tasarımlardır.

Her iki sistemde de, biyolojik faaliyetten dolayı oluşan atık çamur miktarı, klasik sistemlere göre çok daha az olması dolayısıyla da, günümüz şartlarında tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır.